ראשי |  גירושין |  הוצאה לפועל    
ברוכים הבאים לאתר what2do - עורכי דין ומידע משפטי לאזרח בתחומים:     תעבורה, נהיגה בשיכרות     תעבורה - עבירות מהירות     תעבורה, הזמנה למשפט     שלילה     פסילת רשיון     כתיבת בקשות,הוצאה לפועל     התנגדות לביצוע,עיכוב הליכים     חוב משכנתא,ייעוץ משפטי     עיקול חשבון בנק     פקודת מאסר...     חקירת יכולת...     איחוד תיקים     חוזה לרכישת דירה     בתים משותפים, סכסוכי שכנים      מקרקעין,עורך דין     הסכם מכר | קניית דירה | מגרשים     רשם המקרקעין | רישום ראשון | טאבו     יעוץ משפטי | הפרת חוזה | הסכם | הערת אזהרה     עורך דין | ליקויי בניה | תביעות קבלנים     חריגות בניה | פינוי פולש | ייעוץ משפטי     המשפט הפלילי | עורכי דין | חקירה     ייעוץ | מידע | מעצר עד תום הליכים     כתב אישום | העדר הרשעה | זיכוי מחמת הספק     חוסר עניין לציבור | עורכי דין | פלילים     עסקת טיעון | חקירות - שיטות, אמצעים | סיוע     עיכוב הליכים | עיכוב פגישת עורך דין לקוח | הארכת מעצר     
מידע לציבור בנושאי - תעבורה, פלילי, הוצאה לפועל, מקרקעין ועוד...

יש לך שאלה משפטית 

www.andjusticeforall.co.il

ראשי > מדינות > אזרחות ישראלית | ויזה | אשרה, עבודה
חיפוש באתר

שם
דוא"ל
נייד
איזור
נושא 
פרטי
פניה 

* בכפוף לתקנון האתר

לכל המאמרים

"פורום לא נאות" - העברת דיון משפטי לרשות הפלשתינאית 2.12.09

עתירה לבקשת אשרת כניסה לארץ מתוקף נישואים. 23.7.09

עתירה לקבלת אשרה לשהייה בארץ. 23.07.09

איחוד משפחות? עתירת בני זוג ישראלית ומצרי לשהיית הבעל בישראל

עתירה למתן מעמד לבן של עובדת זרה שנישאה לישראלי

עתירה למתן אזרחות ישראלית או רישיון ישיבה ארעי או קבוע

עתירה לאישור כניסת אישתו לישראל

בקשה להחלת הליך מדורג ומתן מעמד בישראל לבן זוג של אזרח ישראלי.

פסק דין בנושא "שפיטות" ובנושא הכרה בלאום ישראלי

עותרת אזרחית רוסיה לאשרת כניסה לישראל עבור העותרת ובנה


לכל פסקי הדין
מקרקעין - נדלן
פלילי
הוצאה לפועל
פשיטת רגל
חברות, עסקים, סטארט אפ
דיני משפחה
משפט בין לאומי ומדינות
נזקי גוף ופיצויים
דיני אינטרנט ורשת
דיני עבודה זכויות עובדים
עצות לבחירת עורך דין
טפסים וברורים
תביעות קטנות
מי אנחנו - עורכי הדין
  

אזרחות ישראלית | ויזה | אשרה, עבודה


איך להזמין אורחים מחו"ל ?

 

עו"ד דור פנק

במידה והאזרח הזר ממדינה ממנה יש חובה לקבל אשרת כניסה לישראל, על המוזמן האזרח הזר לפנות תחילה לנציגות ישראל בארצו (ממנה הוא מבקש לבוא לישראל) למלא טופס בקשה ולהסביר מדוע הוא מבקש לבוא לישראל.

מומלץ לתת לאותו אדם מכתב הסבר בו יפורט הקשר שלו עם המזמין הישראלי, היכן יתארח בביקורו בישראל, כתובת וטלפון של הישראלי ופרטים על ההכירות בין הזר לישראלי.

אם הבקשה מסורבת בד"כ מקבל הזר מכתב סירוב בו הוא מתבקש כי הישראלי יזמין אותו לארץ דרך מחלקת אשרות הקרובה למקום מגורי המזמין הישראלי.  על המזמין הישראלי למלא טפסי הזמנה מתאימים  בהם יפורט שם האורח, מטרת הביקור, משך ההכירות וגם מכתב הסירוב שהאורח קיבל בחו"ל. 

למשרד הפנים סמכות להתיר כניסה לישראל ו/או לשלול כניסת תייר לישראל כרצונם- לתשומת לבכם, ניתן לערער על החלטת הפקיד.

למשרד הפנים הסמכות לדרוש הגשת מסמכים ו/או תמונות המעידות על הקשר בין המזמין למוזמן וכן מסמכים אחרים כרצונם, בנוסף, יש למשרד הפנים  סמכות להתנות את הכניסה לישראל בהפקדת ערבות להבטחת יציאה מישראל בסיום הביקור.לרוב אשרות ביקור ניתנות לחודש ימים, ניתןלהגיש בקשה להארכה עד שלושה חודשים.


זוגות מעורבים - הסדרת מעמד ואשרה לבן/בת זוג זר/ה על בסיס חיים משותפים


בישראל מאות אלפי עובדים זרים המועסקים בתחומים שונים, כורח המציאות הוא כי אלה מעורים בחברה הישראלית ולאחר שהות ארוכה בישראל נוצרים לעיתים קשרים קרובים וקשרי ידידות עם אזרחים ישראלים.

לעיתים קשרי הידידות שנוצרים בין הזר לישראלי מתחזקים ואט אט אלה הופכים לקשר זוגי, נוצרים קשרים רומנטיים בין אזרחים ישראלים לזרים/זרות, חלקם שוהים באשרות וחלקם ללא אשרות.

במקרה כזה עומד בן הזוג הישראלי מול שוקת שבורה, האם למסד את הקשר? האם ניתן להאריך את האשרה של הזר? האם לבקש מבן הזוג להמשיך בחיים המשותפים ולשהות בישראל ללא אשרה או שמא נגזר עליו להיפרד מבן הזוג הזר כאשר מסתיימת תקופת שהייתו החוקית בישראל.

בפני הישראלי עומדות שתי אפשרויות חוקיות להמשך החיים המשותפים, האחת הסדרת מעמד לבן הזוג הזר על בסיס נישואים אזרחיים מחוץ לישראל דרך חלופית היא הגשת בקשה לאשרה על סמך חיים משותפים על פי נהלי משרד הפנים, זאת לאחר הוכחת כנות הקשר ועמידה בקריטריונים הרבים הנדרשים להוכחת אמיתות הקשר.

יש מקרים בהם בן הזוג הזר שוהה בישראל באשרה לדוג’ כמטפלת סיעודי, פועל יוצא הזר מתגורר עם הקשיש בו הוא מטפל, כשבני הזוג באים למשרד הפנים בבקשה להסדרת מעמד כבני זוג, משרד הפנים נוטה לבטל את אשרת העבודה של הזר ולשלול את הבקשה.

ההליכים מול משרד הפנים הנם הליכים בירוקרטים וברוב המקרים תקופת הטיפול בבקשות להסדרת מעמד לבן זוג אורכות זמן רב, לכן יש חשיבות בייצוג ע"י עו"ד המתמחה בתחום ובכדי שיעמוד על מסגרת הזמן הסבירה לצורך מתן תשובה לבקשה.

על פי "נוהל טיפול בבני זוג של אזרחים ישראלים" משך הטיפול בבקשה להסדרת מעמד לבן זוג לא יעלה על 30 יום, בפועל במרבית המקרים משך הטיפול בבקשה אורך חודשים ארוכים ללא התערבות עו"ד.

בעבר הייתה דרישה כי טרם הטיפול בבקשה יצא הזר מישראל וישהה שם עד למתן החלטה בבקשה שהגיש הישראלי.

בית המשפט העליון ביטל את הדרישה ליציאה מישראל הקבועה בנהלי משרד הפנים וקבע כי דרישה זו אינה מדתית ולכן ביטל אותה כתנאי לאישור הבקשה, אי לכך, כיום ניתן להסדיר מעמד לבן/בת זוג זר/ה גם אם הוא שוהה בישראל ללא אשרה וללא יציאה מישראל.
עם זאת, יתכנו מקרים חריגים בהם עדיין תהיה דרישה ליציאה מישראל טרם בחינת הבקשה לדוג’ כאשר הטענה בדבר קשר זוגי עולה לראשונה לאחר מעצר ע"י משטרת ההגירה והוצאת צו הרחקה מישראל לבן זוג זר השוהה בישראל ללא אשרה.

גם במקרים כאלה של מעצר ע"י משטרת ההגירה ולאחר יציאת הזר מישראל הישראלי רשאי להזמינו אך ההליך והטיפול מתארכים יותר.

דעו כי יש דרך חוקית להסדיר את מעמד בני הזוג ואת אשרת הזר, גם במקרים בהם מצבו האישי של הזר הוא נשוי.


נישואים אזרחיים


נישואים אזרחיים יערכו בחו"ל במדינות שונות בעיריה או בבית המשפט המקומי, לצורך נישואים מצבם של שני בני הזוג צריך להיות פנוי (גרוש,אלמן,רווק) יש להציג תעודה על מצב אישי, תעודת לידה ודרכון, לשלם אגרה ולהתייצב במועד שיקבע בבית המשפט או אצל רשם הנישואים בעיריה. 

יש לקחת בחשבון כי יש לתרגם את כל המסמכים ולאמת אותם טרם ההגשה בארץ למשרד הפנים. ככלל לאחר הנישואים, בן הזוג הישראלי ישוב לישראל ויזמין את בן זוגו הזר, הליך זה יכול לקחת תקופת ארוכה ולכן מומלץ להיוועץ בעו"ד טרם תחילת ההליך.


גיור - מידע כללי

גיור"- הנו המרת דת התקפה במדינת ישראל לפי כל דין ובכלל זה לפי הדין בענייני המעמד האישי

על פי הפרסום באתר הרבנות הראשית מי שמעוניין להצטרף לעם היהודי יכול לעבור את תהליך הגיור הן בבתי הדין הרבניים והן בבתי הדין המיוחדים לגיור. לקראת הגיור באפשרות המועמד לגיור ללמוד באחד מאולפני הגיור הפזורים ברחבי הארץ, חלקם אף מתקיימים בשפות שונות.תוכנית הלימודים באולפן כוללת כ 500 שעות לימוד במגוון נושאים הקשורים ליהדות, כגון: תנ"ך, הלכה, ערכים יהודיים, חגי ישראל ועוד. מטרת הלימודים באולפן להביא את המועמד לגיור להזדהות עם ערכי היהדות ולסייע בהעמקת הידע של המועמד ביהדות.תוכנית הלימודים באולפן גיור כוללת: הרצאות, שבתות עיון, סיורים ועוד , את המועמד לגיור מלווה משפחה מאמצת המסייעת לו בייעוץ והנחייה לקראת הגיור.

מי זכאי להשתתף בהליך הגיור?
"משתתף זכאי" להתחיל ולעבור הליך גיור הוא אחד מאלה:

1. עולה ובעל אזרחות ישראלית שאינו יהודי.
2. מי שאינו יהודי ואינו עולה ובעל אזרחות ישראלית, ובלבד שאושר בידי וועדה משותפת למערך הגיור ולמשרד הפנים.
3. יהודי בעל אזרחות ישראלית המצטרף ללימודים של בן משפחה מדרגה ראשונה (אב, אם, אחות, בן, בת) הנכנס לגדר סעיפים 1 ו-2 לעיל.
4. בני זוג לא נשואים הנדרשים ע"י בית הדין ללמוד במשותף לצורך גיורו של אחד מהם, אשר נכנס לגדר סעיפים 1 ו-2 לעיל.

לידיעתכם: בני זוג מעורבים , זר וישראלי (יהודי) אשר החלו בהליך המדורג לקראת מתן מעמד של קבע, בין אם על סמך חיים משותפים ובין אם על סמך נישואים אזרחיים ולבן הזוג הזר אשרת א/5 (תעודת זהות) בן הזוג הזר זכאי לתחיל בהליך גיור.

באפשרות המועמד לגיור ללמוד באופן פרטי או בכל מסגרת שיבחר ובתנאי שתכשירו ותכינו כראוי לקראת הגיור. למידע ורישום לצורך פתיחת תיק גיור בבתי הדין הרבניים יש לפנות לבית הדין באזור המגורים של המועמד. למידע ורישום לפתיחת תיק גיור בבתי הדין המיוחדים לגיור ניתן לפנות לבית הדין לגיור - הרבנות הראשית.

למידע נוסף ניתן לפתוח את הקישור של המשרד לקליטת העליה תחת תחום גיור.

האמור לעיל הנו מידע כללי בלבד ואין לראות בו ייעוץ משפטי פרטני.

עו"ד דור פנק

בעל תואר שני (מוסמך) במשפטים, אונ' בר אילן משנת 2003.
בעל תואר ראשון במשפטים, מכללת שערי משפט משנת 2000.התמחה בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב אצל כב' השופטת ע.פוגל, שופט ראשי.עו"ד פנק חבר ועדת עובדים זרים, לשכת עורכי הדין וחבר בועדת פורום דיני עבודה, לשכת עורכי הדין.עו"ד דור פנק מתמחה בזכויות אדם, ענייני הגירה ואשרות לזרים השוהים בישראל.


שאלות תגובות או הערות:
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
איזור
נושא
פרטי פניה
* בכפוף לתנאים המופיעים בתקנון האתר

רוצה שעורך דין יחזור אליך עם תשובות? לחץ/י כאן

אולי תרצו לקרוא על:

רומניה-הפתח לשוק האירופי המשותף
אזרחות רומנית - מי זכאי לדרכון רומני?

לכל המאמרים


אולי תרצו לקרוא פסקי דין וחדשות בנושא:

עתירה של עותר, אזרח רומניה, השוהה בישראל כבר קרוב לעשור שנים

לכל פסקי הדין    המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, הגלישה באתר הינה בכפוף לתנאים המופיעים בתקנון האתר

   כל הזכויות שמורות © אין להעתיק, לצלם או לעשות כל שימוש בתוכן ללא אישור בכתב ממנהלי האתר.

ראשי |  תקנון האתר |  מפת האתר