ראשי |  גירושין |  הוצאה לפועל    
ברוכים הבאים לאתר what2do - עורכי דין ומידע משפטי לאזרח בתחומים:     תעבורה, נהיגה בשיכרות     תעבורה - עבירות מהירות     תעבורה, הזמנה למשפט     שלילה     פסילת רשיון     כתיבת בקשות,הוצאה לפועל     התנגדות לביצוע,עיכוב הליכים     חוב משכנתא,ייעוץ משפטי     עיקול חשבון בנק     פקודת מאסר...     חקירת יכולת...     איחוד תיקים     חוזה לרכישת דירה     בתים משותפים, סכסוכי שכנים      מקרקעין,עורך דין     הסכם מכר | קניית דירה | מגרשים     רשם המקרקעין | רישום ראשון | טאבו     יעוץ משפטי | הפרת חוזה | הסכם | הערת אזהרה     עורך דין | ליקויי בניה | תביעות קבלנים     חריגות בניה | פינוי פולש | ייעוץ משפטי     המשפט הפלילי | עורכי דין | חקירה     ייעוץ | מידע | מעצר עד תום הליכים     כתב אישום | העדר הרשעה | זיכוי מחמת הספק     חוסר עניין לציבור | עורכי דין | פלילים     עסקת טיעון | חקירות - שיטות, אמצעים | סיוע     עיכוב הליכים | עיכוב פגישת עורך דין לקוח | הארכת מעצר     
מידע לציבור בנושאי - תעבורה, פלילי, הוצאה לפועל, מקרקעין ועוד...

יש לך שאלה משפטית 

www.andjusticeforall.co.il

ראשי > מדינות > קנדה| עסקים| אזרחות
חיפוש באתר

שם
דוא"ל
נייד
איזור
נושא 
פרטי
פניה 

* בכפוף לתקנון האתר

לכל המאמרים

"פורום לא נאות" - העברת דיון משפטי לרשות הפלשתינאית 2.12.09

עתירה לבקשת אשרת כניסה לארץ מתוקף נישואים. 23.7.09

עתירה לקבלת אשרה לשהייה בארץ. 23.07.09

איחוד משפחות? עתירת בני זוג ישראלית ומצרי לשהיית הבעל בישראל

עתירה למתן מעמד לבן של עובדת זרה שנישאה לישראלי

עתירה למתן אזרחות ישראלית או רישיון ישיבה ארעי או קבוע

עתירה לאישור כניסת אישתו לישראל

בקשה להחלת הליך מדורג ומתן מעמד בישראל לבן זוג של אזרח ישראלי.

פסק דין בנושא "שפיטות" ובנושא הכרה בלאום ישראלי

עותרת אזרחית רוסיה לאשרת כניסה לישראל עבור העותרת ובנה


לכל פסקי הדין
מקרקעין - נדלן
פלילי
הוצאה לפועל
פשיטת רגל
חברות, עסקים, סטארט אפ
דיני משפחה
משפט בין לאומי ומדינות
נזקי גוף ופיצויים
דיני אינטרנט ורשת
דיני עבודה זכויות עובדים
עצות לבחירת עורך דין
טפסים וברורים
תביעות קטנות
מי אנחנו - עורכי הדין
  

קנדה| עסקים| אזרחות

הגירה לקנדה: רוצה אזרחות קנדית? לעשות עסקים בקנדה? ויזה לקנדה?

 

איך להגר לקנדה? כל המידע ופניה אל עורכי דין העוסקים בהגירה לקנדה ...

 

רוצה דרכון קנדי? פנה/י אלינו ללא התחייבות...

לחץ/י כאן

המשרד ערוך לפגישות ייעוץ הן במשרד הראשי בנצרת עלית וכן בחיפה ותל אביב.

 

כמה עובדות חשובות לגבי מערכת ההגירה בקנדה: 

 

  • חוק ההגירה הפדראלי של קנדה כולל למעלה מ - 600 סעיפים. הנוהל הפנימי של CIC כולל כ - 200 פרקים, לכך יש להוסיף הנחיות אופרטיביות שמועברות מהמשרד הראשי של CIC באוטווה לנציגויות הקנדיות ברחבי העולם בהן מטופלות בקשות הגירה ואשרות תושבות זמנית.
  • הגדרת התפקיד הרשמית של CIC הינה אדמיניסטרציה של חוקי ההגירה והאזרחות של קנדה. אתר האינטרנט ומרכז המענה הטלפוני של CIC בקנדה לא מהווים תחליף לייעוץ מקצועי בתחום ההגירה לקנדה. רבים מתייחסים (בטעות) למרכז הטלפוני כמוקד שירות לקוחות.
  • לCIC- אין מחויבות לספק לפונים עצה מקצועית/משפטית רלוונטית למכלול הנסיבות האישיות שלהם ולמטרותיהם ביחס להגירה לקנדה או כל עניין אחר בתחום סמכותה של CIC.
  • עיקרון המנחה את מערכת ההגירה הקנדית הוא שחובת ההוכחה חלה על האדם החדש המבקש להצטרף לחברה הקנדית כמהגר.על המבקש להניח את דעתו של קצין ההגירה כי הינו עומד בדרישות החוק,וכי כניסתו לקנדה כמהגר לא נוגדת את חוק ההגירה ומגן הפליטים הפדראלי של קנדה.
  • דמי עיבוד הבקשה לא יוחזרו לאחר תחילת הטיפול בתיק.
  • את תהליך ההגירה צריך לעשות פעם אחת כמו שצריך. קיימים מצבים בהם כשלים בהתנהלות מול CIC עלולים להכתים את הרקורד של הנוגע בדבר ולחבל באפשרות עתידית להשיג אשרת הגירה או שהיייה זמנית בקנדה.


מדוע ראוי ורצוי שאיש מקצוע מוסמך ימלא עבורי את הטפסים?

זוהי למעשה אחת השאלות הנפוצות ביותר של מבקשים המתלבטים לגבי האפשרות של ייצוג והכנה מקצועיים של תיק הבקשה. השאלה עצמה מצביעה על חוסר הבנה מהותי של התהליך.

הבוחרים בשיטת "עשה זאת בעצמך" , קרי הכנה והגשת הבקשה להגר לקנדה באופן עצמאי וללא הסתייעות באיש מקצוע מוסמך, במטרה לחסוך כסף, תוך אמונה כי "הכל יהיה בסדר" , בדר"כ , בשלב אחר בתהליך פונים לאיש מקצוע במטרה לתקן את נזקי שיטת "עשה זאת בעצמך", ואז למעשה מגלים כי טעותם הראשונית והבסיסית חסמה את דרכם להגר לקנדה וכי הפסידו לא מעט כסף.


הטפסים הם לא יותר מממשק למשתמש שבאמצעותו נאספים נתוניו האישיים של המבקש. מרכז הכובד האמיתי של התהליך הוא שלב הערכת הבקשה שמתבצעת על ידי קצין ההגירה. הבנה מלאה של אופן קבלת ההחלטות בתיקי הגירה דורשת ידע מעמיק של חקיקה, תקדימים משפטיים, תקנות ונוהלים פנימיים של רשות ההגירה הפדראלית של קנדה (Citizenship and Immigration Canada).

 

 רוצה דרכון קנדי? פנה/י אלינו ללא התחייבות...

לחץ/י כאן

המשרד ערוך לפגישות ייעוץ הן במשרד הראשי בנצרת עלית וכן בחיפה ותל אביב.

שאלות ותשובות בנושאי אזרחות, הגירה וזכאות - קנדה

 

ש: כיצד אקבל אזרחות קנדית?

ת: אם לא נולדת בקנדה, או אם הוריך אינם קנדיים, אזי הדרך המובילה לאזרחות קנדית היא הגירה לקנדה. ההשלמה המוצלחת של הליך ההגירה מוביל בסופו של דבר לסטאטוס של תושב קבע.
תושב קבע יוכל לפנות לקבלת אזרחות קנדית לאחר 3 שנות תושבות בקנדה.


ש: מהו הסטאטוס של תושב קבע בקנדה?

ת: תושב קבע בקנדה רשאי לחיות, לעבוד וללמוד בקנדה. תושבי הקבע נהנים מזכויות רבות מהם נהנים אזרחים קנדיים, כולל זכאות לטיפול במסגרת מערכות הבריאות והחינוך הקנדיים. תושבי קבע אינם יכולים להצביע בבחירות, אינם זכאים לדרכון קנדי וחייבים לספק את "דרישת התושבות" בכדי לשמר את סטאטוס תושבות הקבע.

ש: מהי "דרישת התושבות" מתושבי הקבע?

ת: תושבי קבע נדרשים לחיות בקנדה במשך 730 ימים במהלך תקופה של 5 שנים. כשלון לעמוד בדרישה זו עלול להביא לביטול סטאטוס תושבות הקבע.

ש: מי יכול להגיש בקשה להגירה לקנדה?

ת: קנדה מקבלת מהגרים בשלוש קטגוריות ראשיות: הקטגוריה הכלכלית, הקטגוריה המשפחתית ופליטים. ההגירה הכלכלית לקנדה כוללת: עובדים מיומנים והגירה עסקית. על מגישי הבקשה לעמוד בקריטריונים הנדרשים לקטגוריה אליה הם שייכים ולפיה הם מבקשים להגר לקנדה.

ש: מי יכול להיכלל בבקשה?

ת: המבקש העיקרי ובני משפחתו המתלווים אליו: בן זוג והילדים התלויים בו.

ש: מי נחשב כילד התלוי בהוריו ("ילד נתמך")?

ת: כללי ההגירה מגדירים "ילד נתמך" כילד אשר:

א. בעל אחת ממערכות היחסים הבאות עם ההורה:

(1) ילד ביולוגי של ההורה, אם לא אומץ הילד על ידי אדם אחר מבן זוגו של ההורה, או
(2) הילד אומץ על ידי ההורה; וגם

ב. הילד נמצא באחת הסיטואציות הבאות של נתמכות:

(1) בגילו קטן מ- 22 שנים ואינו נשוי או ידוע בציבור,
(2) נתמך באופן מהותי על ידי עזרה כלכלית של ההורה מאז טרם מלאו לו 22 שנים, או אם הילד נישא או הפך לידוע בציבור טרם מלאו לו 22 שנים, מאז נישא או הפך לידוע בציבור – ומאז טרם מלאו לו 22 או מאז שנישא או הפך לידוע בציבור, האחד מהשניים, הוא סטודנט או תלמיד ש:

(א) רשום ברציפות ולומד במוסד ללימודים גבוהים המוכר על ידי רשויות המדינה, וגם
(ב) פועל במרץ לקבלת הכשרה אקדמאית או מקצועית על בסיס יום לימודים מלא, או
(3) בן 22 שנים ומעלה ואינו יכול להיות עצמאי מבחינה כלכלית נוכח מצב גופני או נפשי.

ש: האם קנדה מתירה אזרחות כפולה?

ת: כן. כל מדינה מחוקקת את חוקי האזרחות שלה. תצטרכו להשיג מידע לגבי אותם חוקים של המדינה ו/או המדינות שיש לך אזרחות שלהם. לחלק מהמדינות קיימת הגבלה לגבי אזרחות כפולה או מרובה.

הבקשה

ש: איפה עלי להגיש את הבקשה שלי?

ת: את הבקשה לקבלת הוויזה יש להגיש במשרדי הוויזה הקנדיים האחראיים במדינה שבה למבקש אזרחות או במדינה בה המבקש מתגורר למשך לפחות שנה ואשר אליה נכנס באופן חוקי.

ש: כמה זמן לוקח לטפל בבקשה שלי?

ת: זמני הטיפול בבקשה שונים ממשרד ויזה אחד למשנהו. מידע היסטורי לגבי זמני הטיפול בבקשות ניתן למצוא ב:
http://www.cic.gc.ca/english/information/times/international/menu-perm.asp

קיימים נתונים רבים המשפיעים על זמני הטיפול של כל בקשה אשר אינם בשליטת המבקש ואשר קשה לחזותם. ההכנה הדקדקנית של הבקשה יכולה להקטין את האפשרות של דחיות מיותרות שהביא המבקש על עצמו.

ש: מהו "התאריך הקובע "?

ת: המונח "התאריך הקובע" מתייחס לתאריך שבו נתון מסוים של המבקש "ננעל" בתהליך. למשל, במקרה של בקשה עובד מיומן, הגיל של ילד נתמך ננעל/נקבע ביום שבו הבקשה מוגשת ומוחתמת על ידי חותמת הקבלה של משרדי הויזות.

ש: איזה סוג של מסמכים אני נדרש להגיש?

ת: באופן כללי, המסמכים הבאים נדרשים: מצב אזרחות, ניסיון מקצועי, תעודות ו/או דיפלומות להוכחת הלימודים ואישור משטרתי. לכל קטגוריית הגירה יש מסמכים ספציפיים אותם הנך נדרש להגיש. רק דרכון פרטי קביל למטרות הגירה.

ש: מה קורה אם איני יכול לספק מסמך?

ת: הדבר תלוי בעיקר באיזה מסמך מדובר. אם תיעוד לגבי הלימודים או הניסיון המקצועי לא ייתמך במסמכים ויסודות אלו אשר הינם המפתח לבקשה, הדבר יכול להוביל לראיון או לדחיית הבקשה. אם הרשויות של מדינה יסרבו להנפיק אישור משטרתי והמבקש יכול לספק ראיה בכתב לסירוב, יתכן ו- CIC יוותרו על דרישת המסמך האמור.

ש: מהי "תעסוקה מוסדרת"?

ת: "תעסוקה מוסדרת" הינה אחת משישה גורמים אפשריים לבחירה בויזת העובד המיומן. היכולת להבטיח הצעת עבודה ממעביד קנדי, שאושרה על ידי HRSDC (Human Resources and Social Development Canada) , מוכיחה על יכולת מציאת התעסוקה של המבקש בשוק העבודה הקנדי. מבקשים עם AE יזוכו ב- 15 נקודות, ופטור מפנייה דרך התהליך המפושט.

ש: מהי "הערכה חליפית"?

ת: על פי חוקי ההגירה הקנדיים, לפקידי ההגירה ניתנה האפשרות להפעיל שיקול דעת ולהחליף את שיטת הערכת המבקש על פי ניקוד בהערכה שלהם את המבקש וסיכוייו להצליח ולהגיע ליציבות כלכלית בקנדה. הערכות חלופיות יכולות לשמש להפיכת החלטות שליליות אך גם חיוביות. החלטות המבוססות על הערכה חליפית חייבות להיות מאושרות על ידי פקיד הגירה בכיר.

ש: מהם "כספי ההתיישבות"?

ת: המבקש להגר לקנדה במסגרת בקשה של עובד מיומן חייב להוכיח יכולת לכלכל עצמו והמתלווים אליו למשך תקופה של 6 חודשים. הסכום הנדרש מבוסס על סכומים המתפרסמים בלשכת הסטטיסטיקה הקנדית להכנסה נמוכה ולוקח בחשבון גם את גודל משפחתו של המבקש . מבקש בעל עבודה מובטחת מראש בקנדה לא נדרש להציג ראיה לזמינות כספים כאמור.

ש: מהי המטרה של ראיון ההגירה?

ת: לעתים יהיו לפקיד ההגירה חששות לגבי מידע או מסמכים שהוגשו על ידי המבקש. במקרים כגון אלו, יתכן ויקרא המבקש העיקרי לראיון לשם אימות מידע, אימות מסמכים ועל מנת לעזור לפקיד ההגירה להגיע להחלטה הנכונה המתאימה, תוך שמירה על סטנדרטים של הגינות.

ש: האם אקבל החזר כספי באם בקשתי תישלל?

ת: מהרגע שבו הבקשה נבדקת, לא יינתן החזר כספי לאגרה ששולמה. למבקשים שהגישו הבקשה בהליך המופשט, הבקשה למסירת מסמכים מסמנת את שלב הבדיקה של הבקשה.

אסורי כניסה

ש: מהו איסור כניסה?

ת: לשם שמירה על רבות ממטרותיה, חקיקת ההגירה הקנדית קובעת בפני אילו פרטים סגורה הדלת להגירה לקנדה. אדם העונה לאחד מסעיפים הרלבנטיים שבחוק או בתקנות הוא "אסור כניסה"(INADMISSIBLE).

ש: איזו עילה יכולה להוביל להחלטה על איסור כניסה לקנדה ?

ת: הסיבות העיקריות לאיסור כניסה לקנדה יכולות להופיע תחת הכותרות הבאות:

· אי עמידה בדרישות חוק ההגירה

· מצג שווא(MISREPRESENTATION)-מסירת מידע כוזב לרשויות ההגירה מהווה עבירה פלילית

· ביטחון

· פליליות

· רפואית

המבקשים להגר לקנדה עומדים בפני דרישות נוקשות. עליהם לעמוד בקריטריונים המתאימים לקטגוריות ההגירה לפיה הם מבקשים להגר, עליהם לספק אישור משטרתי, לעבור בדיקה רפואית ונתונים לבדיקות רקע ובטחון. כשלון לעמוד באחד מהגורמים הנ"ל יוביל למצב של איסור כניסה ודחיית בקשתם להגר.

ש: מה קורה אם אחד מהמלווים למבקש העיקרי אסור כניסה?


ת: בהקשר של בקשת ההגירה, באופן כללי הרי שאיסור כניסה של אחד מבני המשפחה יהפוך גם את המבקש העיקרי לאסור כניסה, וכתוצאה מכך דין הבקשה להידחות, אך יועץ הגירה מוסמך , מקצועי ומיומן יוכל לעזור בהקשר זה ולתת מענה הולם ובכך להביא לפתרון הבעיה.

 

רוצה דרכון קנדי? פנה/י אלינו ללא התחייבות...

לחץ/י כאן


המשרד ערוך לפגישות ייעוץ הן במשרד הראשי בנצרת עלית וכן בחיפה ותל אביב.


שאלות תגובות או הערות:
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
איזור
נושא
פרטי פניה
* בכפוף לתנאים המופיעים בתקנון האתר

רוצה שעורך דין יחזור אליך עם תשובות? לחץ/י כאן

אולי תרצו לקרוא על:

רומניה-הפתח לשוק האירופי המשותף
אזרחות רומנית - מי זכאי לדרכון רומני?

לכל המאמרים


אולי תרצו לקרוא פסקי דין וחדשות בנושא:

עתירה של עותר, אזרח רומניה, השוהה בישראל כבר קרוב לעשור שנים

לכל פסקי הדין    המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, הגלישה באתר הינה בכפוף לתנאים המופיעים בתקנון האתר

   כל הזכויות שמורות © אין להעתיק, לצלם או לעשות כל שימוש בתוכן ללא אישור בכתב ממנהלי האתר.

ראשי |  תקנון האתר |  מפת האתר